reklam

4. Sınıf Matematik Dersi Toplama – Çıkarma – Çarpma – Bölme İşlemi Problemleri Soruları Testi

5 sene önce admin tarafından yazıldı ve hakkında 4 yorum yapıldı.

4. Sınıf Matematik Dersi Toplama – Çıkarma – Çarpma – Bölme İşlemi Problemleri

4. Sınıf Matematik Dersi Toplama – Çıkarma – Çarpma – Bölme İşlemi Problemleri, 4. Sınıf Matematik Dersi Toplama – Çıkarma – Çarpma – Bölme İşlemi Problemleri çöz, 4. Sınıf Matematik Dersi Toplama – Çıkarma – Çarpma – Bölme İşlemi Problemleri bul, 4. Sınıf Matematik Dersi Toplama – Çıkarma – Çarpma – Bölme İşlemi Problemleri uygula, 4. Sınıf Matematik Dersi Toplama – Çıkarma – Çarpma – Bölme İşlemi Problemleri fotokopi, 4. Sınıf Matematik Dersi Toplama – Çıkarma – Çarpma – Bölme İşlemi Problemleri karışık, 4. Sınıf Matematik Dersi Toplama – Çıkarma – Çarpma – Bölme İşlemi Problemleri etkinliği, 4. Sınıf Matematik Dersi Toplama – Çıkarma – Çarpma – Bölme İşlemi Problemleri çalışma sayfası, 

3. A = 4, B = 6, C= 3 ise                   AB x CA = ?

4. Ahmetleri çiftliğinde 48 tane inek vardır. Her bir inekten günde 5 L süt elde edilmektedir. Buna göre bir günde kaç L süt elde edilmektedir?

5. Dört basamaklı en küçük sayı ile üç basamaklı en büyük sayının farkının 10 katı kaçtır?

6. Ahmet pazardan 3 kg elma, 2 kg muz ve 4 kg mandalina almıştır. Buna göre Ahmet’in aldığı meyvelerin kütlesi kaç gramdır?

7. 25 sayısının 2 katının 6 fazlası kaçtır?          

8. Büşra’nın 3 tavuğu vardır. Bu tavukların her biri günde 2 yumurta verdiklerine göre 1 hafta sonunda Büşra kaç tane yumurta toplamış olur?
9. Beş basamaklı en küçük tek sayı ile dört basamaklı en büyük çift sayının farkının 100 katı kaçtır?

10. İki sayının farkı 4516’dır. Bu sayılardan büyüğü 7344 olduğuna göre küçüğü kaçtır?

11. 2005 yılında 69 yaşında olan bir kişi 40 yaşındayken takvimler hangi yılı göstermektedir?

12. Bir sayıya önce 1864 eklenip sonra elde edilen sayıdan 450 çıkarılınca sonuç 4170 oluyor. Buna göre bu sayı kaçtır?

13. 20 TL’lik kitaplardan 4 tane, 16 TL’lik sözlüklerden 2 tane alan Serhat, kasiyere 150 TL vermiştir. Buna göre Serhat kaç TL para üstü alır?

14. Bir spor karşılaşması için bastırılan 9500 biletin birinci gün 1 318’i, ikinci gün 3 876’sı satılıyor. Buna göre iki gün sonunda satılmayan kaç bilet kalır?

15. Alınan 2100 kg kömürün, 680 kg’ı kasım – aralık aylarında, 920 kg’ı Ocak – Şubat aylarında yakıldığına göre, geriye kaç kg kömür kalmıştır?

16.Bir ceket bir takım elbiseden 85Tl ucuz, bir mont da bir ceketten 134 TL ucuzdur. Bir takım elbise 337 TL olduğuna göre, bir mont kaç TL’dir?

indir
17. Toplama, çarpma, çıkarma ve bölme işlemi gerektiren birer problem defterinize yazıp, çözünüz.

Matematik-tr.Com, www.odevkalemi.com u tavsiye eder…

4. Sınıf Matematik Açı Ve Ölçüsü Çalışması Etkinliği
Sembol kullanarak açı ve üçgenin isimlendirilmesi, saatlerin arasındaki açı ölçüleri, kenarlarına ve açılarına göre üçgen çeşitleri. Tüm bu bilgilerin pekiştirilmesi ile ilgili etkinlik dosyası.www.egitimdestek.net...
4. Sınıf Matematik Açı Ve Üçgende Açılar Çalışması ve Değerlendirmesi
4. Sınıf Matematik Açı Ve Üçgende Açılar Çalışması ve DeğerlendirmesiSınıfta bu etkinliğimizi uygulayabilirsiniz...www.egitimdestek.net...
9. Sınıf Matematik 1. Dönem 1.Yazılı Soruları
İlkokul, ortaokul ve lise  yazılı sorularının hepsini sitemizde bulabilirsiniz.Sitemizde tüm sınıflar bazında YAZILI SORULARINI bulacaksınız. Siz de hazırlamış olduğunuz her tür dokümanı bize göndermek için bdemir78@gmail.com mail adresini kullanın. OKULSORU...
 1. hayal diyor ki:

  çok zormuş ya

 2. melisa diyor ki:

  daha belli değil hayalcım bence çok güzel

 3. sinan diyor ki:

  çok kolayyyyyyyyyyyyyyyyyy :D

 4. meltem diyor ki:

  ya cevaplar nerde