reklam

Cubbeli Ahmet Hoca neden tutuklandi, Cubbeli Ahmet Hocanın tutuklanma sebebi nedir?

5 sene önce admin tarafından yazıldı ve hakkında 1 yorum yapıldı.

Etiketler: Ahmet Mahmut, Ahmet Mahmut kimdir, Ahmet Mahmut ünlü, cübbeli ahmet hoca hapise giri, Cübbeli Ahmet Hoca Neden Tutuklandı ?, cübbeli hoca gözaltına alındı Cubbeli Ahmet Hoca neden tutuklandi?

Hepimiz şu an bu sorunun cevabını bekliyoruz…

‘Karagümrük çetesi’ olarak bilinen suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve mahkemeye sevk edilen ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, tutuklandı.

Çete ve fuhuş operasyonunda polisin hazırladığı fezlekeye göre Ünlü’ye adamları kadın ayarlıyordu. Ancak eski koruması şantaj yapınca devreye çete girdi.

SEKS KASEDİ İÇİN ÇETEDEN YARDIM İSTEMİŞ

Karagümrük Çetesi operasyonu, bazı kişilerin, Nejat Ergin ve adamları tarafından tehdit edildikleri ihbarı üzerine İstanbul Organize Suçlar Şubesi ekipleri tarafından başlatıldı. Ergin ve 3 adamı hakkında teknik ve fiziki takip yapıldı. Bu sırada eski Türkiye Güzeli Neslihan Önder’in de çete ile bağlantısı ortaya çıktı. Polisin telefonlarını dinlediği bazı çete üyelerinin Önder’i bazı işadamlarıyla ilişkide gibi gösterip şantaj için kullanmayı planladığı ancak bu planı uygulayamadıkları belirlendi.

Çeteden internete düşen seks kasedi hakkında yardım isteyen Cübbeli’nin yurt dışından iş bulma vaadiyle 2 kadın getirttiği ve ‘Talebe’ dediği kadınlara imam nikahı kıyarak eve kapattığı iddia edildi

CÜBBELİ’YE TEKNİK TAKİP

Ergin çetesine yönelik dinlemelere Cübbeli Ahmet Hoca da takıldı. Ahmet Mahmut Ünlü’nün internete düşen seks görüntüleri için çeteden yardım istediği ve “Bana bu komployu kuranların ortaya çıkarılmasını istiyorum” dediği iddia edildi. Bu görüşmenin ardından Ünlü ve adamları da teknik takibe alındı.

CEP FOTOĞRAFLARIYLA KADIN SERVİSİ

Teknik takip sırasında Ünlü’nün kendisi için yurt dışından kadın getirtmeyi planladığı ve bu amaçla adamlarının Kuzey Afrika ve Orta Asya ülkelerinden bazı kadınların fotoğrafları cep telefonu ile çekip Cübbeli’ye göstediği belirlendi. Ünlü’nün beğendiği 2 kadın iş bulma vaadiyle İstanbul’a getirildi ve Fatih’te bir eve götürüldü.

FATİH’TEKİ FUHUŞ

Burada kadınlarla imam nikahı kıyıp birlikte olmaya başlayan Ünlü’nün telefonda kadınlardan “Talebeler” diye bahsettiği de kayıtlara geçti. Polis yabancı uyruklu iki kadını da gözaltına aldı. Kadınlar, Ünlü’den şikayetçi oldu.

50 BİN LİRA İSTEMİŞLER

Dinlemelere, Cübbeli Ahmet Hoca’nın kovduğu bir adamının diğer adamlarını arayarak “Elimde Hoca’nın kadınlarla birlikte olurken görüntüleri var. 50 bin lira vermezseniz bu görüntüleri dağıtırım” dediği de takıldı. Bu şantaj üzerine Hoca tekrar Ergin çetesinden yardım istedi. Ancak görüntüler bulunamadı. Daha sonra Cübbeli Ahmet Hoca, polise giderek kendisine şantaj yapan eski adamı hakkında şikayetçi oldu.

PEKER DE DEVREYE GİRDİ

Ünlü’nün mafya grupları ile ilişkisi Karagümrük Çetesi ile sınırlı kalmamış. Hoca, Çarşamba Cemaati’-nin ileri gelenlerinden olan ve aleyhine konuşmalar yapan bir kişiyi de tutuklu bulunan Sedat Peker’e şikayet etmiş. İddiaya göre Peker’e haber gönderip bu kişinin konuşmalarının önüne geçmiş. Bu olaydan sonra Peker’in, Cübbeli Hoca’ya masaj koltuğu hediye etmiş, Ünlü de bir telefon konuşmasında koltuğun Peker’in hediyesi olduğunu söylemiş.

CÜBBELİ FENALAŞTI !

Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesinde savcılıkça sorgulanmasının ardından 6 şüpheliyle birlikte tutuklama istemiyle İstanbul Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesine sevk edilen Ahmet Mahmut Ünlü’nün, mahkemeye çıkmadan önce şekerinin yükseldiği gerekçesiyle ambulansla kaldırıldığı Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavisi tamamlandı.

Hastanede şekeri kontrol altına alınan ve EKG’si çekilen Ünlü, tekerlekli sandalyeyle hastaneden çıkartılarak, ambulansa konuldu. Ünlü, daha sonra da Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesine getirilerek, hakim ve savcıların kullandığı bölümden binaya alındı.

FUHUŞ EKİBİ

Emniyet’in yaptığı çalışmalara göre, Ahmet Mahmut Ünlü’nün şoförü Mehmet Ali Melemez, sağ kolu Barış Sezek, korumalığını yapan Fahrettin Canpolat, Fahri Özdemir, hizmetini görenlerden Mehmet Batur, Mehmet Berber, Yahya Aydoğdu ve Mustafa Çittir, Ünlü’nün fuhuş yapmasına aracılık ederek kadın temin etti. Ünlü’nün adamları Özbekistan, Kazakistan ve Fas gibi ülkelerden kadın getirerek Ünlü’ye sundu. Ünlü kadınları fotograflarından beğendi.

Fezlekeye göre Ünlü’nün bir süre korumalığını yapan ve daha sonra anlaşmazlık sonucu işten ayrılan Hamit Duysak, Ünlü’nün yakınındaki bazı kişilere mesaj atarak, “Elimde seks kaseti var, açıklarım” diye tehdit etti. Ünlü, bunun üzerine Abdullah Şanlıer isimli bir suç örgütü lideri ile temasa geçerek Duysak’ı tehdit ve darp ettirdi. Şanlıer’in adamlarıyla Duysak’ı tehdit etmesi polisin takibine takıldı.

Fezlekede Ünlü’nün Gülruh isimli bir kadınla ilişkiye girdiği, bu ilişkinin görüntülerini ele geçiren Balatlı Hakan adlı kişinin Ünlü’den bu görüntülere karşılık 50 bin lira istediği yer aldı. Ünlü, bu olayla ilgili olarak 13 Mayıs 2011’de polise başvurdu.

Polis, Ünlü’nün adamlarının parayı istenen yere götürmesini istedi. Ancak tehdit eden kişi parayı almaya gelmedi. Fezlekede, Ünlü’nün Balatlı Hakan isimli kişiyi bulmak için sabıkalı Adbul Nezir Hızır ile irtibata geçtiği iddia edildi.

PEKER’DEN MASAJ KOLTUĞU

Polis fezlekesinde, Ünlü’nün Karagümrük çetesi olarak bilinen Nuri Ergin ve Vedat Ergin’in kardeşi Nejat Ergin’le de temasta olduğu, kayınbiraderiyle ilgili bir konuda Ergin’den yardım istediği de yer aldı.

Ayrıca, Ünlü’nün cemaatindeki Avni Özsalih’i tehdit ettirmek için Sedat Peker’den yardım istediği, bu amaçla cezaevindeki Sedat Peker’e bir mektup yazdığı da yer aldı. Fezlekede Peker’in adamları aracılığıyla Ünlü’ye bir masaj koltuğu hediye ettiği de anlatıldı.

HOCANIN ŞİFRELERİ

Cüppeli Hoca’ya kadın temin eden adamlarının şifreli kelimeler kullandıkları da polis fezlekesinde yer aldı. Ünlü’nün adamları “kadın” yerine talebe ya da yemek; kadınlara ödenen ücret için zekat ya da gömlek; fuhuş buluşmaları için de toplantı şifresini kullandı. Cüppeli’nin adamlarının teknik takibi engellemek için “Jammer” kullandıkları da iddia edildi. (Milliyet ve Vatan)

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Üretimden Tüketime SorularıTesti
Dosya içeriği: 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Üretimden Tüketime Test dosyasını indir 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Yazılı ve Sınav Soruları Egitimhane.Com 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Üretimden Tüketime Test örneği formu download 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Yazılı ve Sınav Soruları...
3. Sınıf Türkçe Noktalama İşaretleri
Dosya içeriği: 3. Sınıf Türkçe Noktalama İşaretleri dosyasını indir 3. Sınıf Müzik, Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar Egitimhane.Com 3. Sınıf Türkçe Noktalama İşaretleri örneği formu download 3. Sınıf Müzik, Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar 2011-2012 3. Sınıf Türkçe Nok...
4. Sınıf Sosyal Bilgiler Yönler Test
Dosya içeriği: 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Yönler Test dosyasını indir 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Etkinlik ve Çalışma Kağıtları Egitimhane.Com 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Yönler Test örneği formu download 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Etkinlik ve Çalışma Kağıtları 2011-2012 4. ...
  1. Furkan diyor ki:

    Bence cübbelî ahmet hoca öyle seyler yapmaz…