reklam

2011 – 2012 Okullara Tablet Bilgisayar Dağıtımı Ne Zaman Olacak

5 sene önce admin tarafından yazıldı ve hakkında 38 yorum yapıldı.


2011-2012 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde öğrencilere 2.5 milyon adet tablet bilgisayar dağıtılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okulların akıllı tahtalarla donatılması ve ders kitaplarının bilgisayar ortamına taşınmasını öngören Fatih Projesi’ni 2011-2012 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde uygulamaya hazırlanıyor.

MEB, Fatih Projesi kapsamında öncelikle lise 1. sınıflardan başlayarak “akıllı tahtalar” ile donatacak. İkinci dönemden itibaren başlayacak bu altyapı kurulumu tamamlandıktan sonra her sene ilköğretim 5. sınıf ile lise 1. sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtılacak. Dağıtılacak tablet bilgisayarların adeti yaklaşık 2.5 milyon olacak.

Öğrenciler, tablet bilgisayarları 4 yıl boyunca kullanabilecek. Bu sürenin sonunda tablet bilgisayarlar öğrencinin kendisine ait olacak. Bilgisayarın bozulması durumunda servis garantisi ve ağı olacak.

İnternet erişiminin hızlı ve kaliteli olabilmesi için okullara fiber kablolar döşeniyor. Ancak çok düşük nüfuslu, erişim maliyeti yüksek kırsal kesimdeki bazı okullar uydu tipi erişimle sisteme bağlanacak.

Tablet bilgisayarlara, öğrenci hangi sınıfa devam ediyorsa o sınıfın ders kitapları yüklenecek. Sınıflarda akıllı tahtalarla tablet bilgisayarlar etkileşimli olacağı için dersin işlenişi de etkileşimli yapılacak.

Okulların internet erişim kalitesinin arttırılmasıyla uzaktan eğitim imkanları gündeme gelecek ve ülkenin doğusundaki bir okulla batısındaki bir okul etkileşimli eğitim yapabilecek.

Fatih Projesi kapsamında eğitsel içeriklerin üretimi, yaygınlaştırılması, dağıtımı için bir “sanal fabrika” oluşturulacak. Yeni nesil eğitsel içerikler klasik kitaplardan farklı olarak görsel, işitsel, tepkisel olarak zenginleştirilmiş yapıda sunulacak.

Tablet bilgisayar uygulamasının 4 yılda tamamlanması planlanıyor. İlköğretim 5 ve lise 1. sınıf öğrencilerine dağıtımın ardından, uygulama diğer öğrencilere de yaygınlaştırılacak.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Üretimden Tüketime SorularıTesti
Dosya içeriği: 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Üretimden Tüketime Test dosyasını indir 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Yazılı ve Sınav Soruları Egitimhane.Com 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Üretimden Tüketime Test örneği formu download 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Yazılı ve Sınav Soruları...
3. Sınıf Türkçe Noktalama İşaretleri
Dosya içeriği: 3. Sınıf Türkçe Noktalama İşaretleri dosyasını indir 3. Sınıf Müzik, Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar Egitimhane.Com 3. Sınıf Türkçe Noktalama İşaretleri örneği formu download 3. Sınıf Müzik, Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar 2011-2012 3. Sınıf Türkçe Nok...
4. Sınıf Sosyal Bilgiler Yönler Test
Dosya içeriği: 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Yönler Test dosyasını indir 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Etkinlik ve Çalışma Kağıtları Egitimhane.Com 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Yönler Test örneği formu download 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Etkinlik ve Çalışma Kağıtları 2011-2012 4. ...
 1. İsimsiz diyor ki:

  Ben lise 1im orası tamam ama özel okulda okuyorum acaba ucu bana da dokunur mu bu projenin?(ben de tablet PC alabilecek miyim yani???)

 2. irem diyor ki:

  bn 6 ya gidiyorum tablet verilecek mi

 3. habibe diyor ki:

  ben 7. sınıfa gidiyorum fakat bize dağıtılacakmı bilmiyorum neden sadece lise 1 ve 5. sınıflar

 4. osman diyor ki:

  bence çok geç dağıtılacak :)

 5. Kıllı diyor ki:

  ben 6. sınıfa gidiyorum neden sadece 5. ve lise 1. sınıflar anlamadım

  bence 5. sınıftan liseye kadar olmalı

 6. ece diyor ki:

  6. sınıflara dağıtılmıycakmı yani

 7. j3losty diyor ki:

  Ben lise 3 gidiyorum 1 sene kaldım biz alıcazmı şubatta cvp bekliyorum

 8. enes diyor ki:

  özel okullara dağıtılmayacak devlet okullarına dağıtılacak

 9. enes diyor ki:

  şubatta ama tam gününü bilmiyorum

 10. ikloş diyor ki:

  yaaa çok saçma birkere 6 beşten daha önemli yaaaa altılara dağıtın lütfeennnnnnnn

  • adalet diyor ki:

   bencede haklısın arkadaşım 6 daha önemli hem beşler o bacak kadar boylarıyla napcaklar tableti 1 yaş büyüyünce alırlar

 11. tolunay diyor ki:

  6 lara dağıtılsın yaaa lütfen

 12. memet diyor ki:

  ben lise 2 deyim bize nezaman dağıtılır

 13. sinan diyor ki:

  büyük ihtimalle 20 subatta değıtılacak ve bu sene sadece lise1lere

 14. nur diyor ki:

  bence5lerdaha önemli çünkü seneye orta okul ha bu arada izmirde karabağlara ne zaman dağıtılacak bu tabletpcler cevap bekliyorum arkadaşlar

 15. özgür diyor ki:

  ohooo bunlar sadece marmara bölgesi iç anadolu bölgesi akdeniz ve karadeniz çevresine dağıtılacak göneydoğuya 12 ıl sonra ancak gelir

 16. selahattin diyor ki:

  yalandır inanmayın vermiyecekler göreceksiniz

  • helin diyor ki:

   haber izlemiyosun hiç galiba bazı okullara verilmiş verilen okullarada başbakanımız ziyaret etmiş sen kendini avundur.bende 7 ye gidiyorum ama niye bize verilmiyor niye bize geç veriliyor demiyorum.

 17. sinan diyor ki:

  beütün türkiyeye yeticekmi bu :D

 18. gülnur diyor ki:

  neden önce 5.sınıflar ve lise 1.sınıf öğrencilerine veriliyor :)

 19. gülnur diyor ki:

  haksızlık :(

 20. Hülyaaaaa diyor ki:

  4.sınıflara yok yani ben ağlıcam ya.O kadar ağır çanta taşınır mı versinler işte

 21. Artemis Su diyor ki:

  Arkadaşlar çok saçma sorular soruyosunuzz sadece lise 1 ve 5.sınıflara dağıtılacakk tabiiki sizde lise 1 e geçince veya 5 e geçince size de dağıtılacakk mesela bana seneye verilicek lise 1’e geçicemm çünküü :)

 22. başak diyor ki:

  zhahha :D bn lise 1 rim .D arkadaşlar kendinizi üzmeyin bizde o yollardan qeçtikk o çantaları daha çok taşırsınız size kolay qelsin artemis suyun dediği gibi lise 1 veya 5. sınıfa qeçince sizeede qelir şimdiden kolay qelsin dikkat edin belinizi sakatlamayınnnn… :D :D

 23. Nil diyor ki:

  eAramızda beyni basmayan bikac ufak var. 6. ve 7. sınıflara sonradan dağıtılıcak. 6. sınıf 5.sınıftan daha önemli evet. Ama tabletler 4 yıl kullanılıcak. O yüzden 5. sınıf ve 9. sınıflara veriyorlar..

  Diğerleride 4 yıl sonra alır sorun yok :D

 24. onurx diyor ki:

  2ci dönemde bütün sınıflara verilecek bana inanın…

 25. zapzup diyor ki:

  oğlum bi saçm5. ve 9. sınıfa gidenler alıo bize sonra…:(

 26. zehra diyor ki:

  bence bütün sınıflara aynı anda dağıtılmalı

  • helin diyor ki:

   paran varsa al ver kendine veya türkiyeye dağıt ne dersinn ? aptal okadar parayı bir anda nasıl yapsın adamcağız. yumurtlıcak mı ?

 27. Ayşenur diyor ki:

  ya zaten elektronik kitapları bazı arkadaşlarımız kullanmayı bilmiyorsa eğer onu arkadaşlarıyla oyun oynarken kırarsa onun hiçbir değeri olmaz ki !!

 28. ertuğrul :) diyor ki:

  ya ben 10 yaşındaym 11 e giricem 5 e gidiyorum ama 6 lara dağatılmayacaksa bence bu sene dağatılamadığına göre ben alamayacağım nani büyük bir ihtimalle herihtimale karsı ben istanbul da bayrampaşa nın yıdırım mahallesinde şair şinasi iöo da ım 5b sınıfına gidiyorum ve e-kitap ı çok şistiyorummmmm :)

 29. uğurcan diyor ki:

  benim yorumum şöyle: ben 6.sınıfım manisa merkezde oturuyorum. neden sadece liselilere dağıtılacak tablet bilgisayarlar bizimde hakkmız değilmii bizde çook istiyoruz ama dağıtmıyorlar…!

 30. nurgül diyor ki:

  ben lise 1 e gidiyorum da bize nezaman vevilecek sabırsızlıkla bekliyorum

 31. aslı diyor ki:

  bn 7. sınıftayım 3 sene sonra bize geliyomuşşş :((((((

 32. aslı diyor ki:

  sinir olyom gardaşşşşşşşşşşş

 33. aslı diyor ki:

  heheheyttttttttttt minikler biz bunca sene eşek ölüsü kadar kitap taşıdık

  şimdi sıra size hadi bakalım minikler sürün eşeyiniszi nigdeye :DDDDDDD